Czekamy na twojego pupila !
BLOG

mgr inż. zootechnik Karolina Kwaśnica

mgr inż. zootechnik Karolina Kwaśnica

mgr inż. zootechnik Karolina Kwaśnica

Dlaczego weterynaria?

Od klas podstawowych rodzice pozwalali mi mieć psiaka, ale pod warunkiem bym o niego dbała. Sprawiało mi frajdę kąpanie, jeżdżenie do weterynarza (tylko na szczepienia i odrobaczania oczywiście 🙂 , spacery, zabawy z nim. Nie były to psy rasowe, ale najwspanialsze na  świecie (każdy pies dla każdego właściciela jest naj…. 🙂 ) W końcu coś było „moje”i nie trzeba było się dzielić z rodzeństwem 🙂 Z czasem jak to na wsi podchodziły do stodoły koty. Na początku był jeden… potem kilka. Chętnie dokarmiając, szukałam im nowych właścicieli. Co roku jakiś przybłęda znajduje u mnie chronienie i pełną miską 🙂 Czasem zostaje, a czasami odchodzi. Od dziecka byłam uczona poszanowania dla naszych małych braci. I tak będąc jeszcze dzieckiem pokochałam bezgranicznie zwierzęta. Do tego z czasem doszła chęć poznania dużych zwierząt, zaczęłam jeździć konno. Najpierw pomagałam w pobliskiej stadninie w hipoterapii. W nagrodę za okazaną chęć pomocy – można było się nauczyć jazdy na wierzchowcach. W trakcie liceum zrodził się pomysł by iść dalej drogą „zwierzęcą” skoro tyle radości sprawiało mi obcowanie ze zwierzętami, zarówno małymi jak i dużymi. I tak wybrałam: zootechnikę na krakowskiej uczelni. Bardzo miło wspominam zajęcia jak i praktyki w gabinetach i stadninach koni. Po skończeniu inżyniera postanowiłam już zacząć pracować i tak znalazłam się w Theriosie 🙂

 

 

Kim jest Karolina w Przychodni Weterynaryjnej THERIOS?

W Theriosie pracuję od 2014 roku. Jestem na stanowisku asystenta, a od skończenia studiów wyższych, od 2016 roku zajmuję się dietetyką kliniczną psów i kotów. Dlaczego właśnie dietetyka? Na studiach magisterskich wybrałam specjalność: żywienie i dietetyka zwierząt. Zrozumiałam jak wiele zależy od prawidłowej diety naszych pupili. Często dieta staje się pewną drogą leczenia. Dzięki klinice w której się znalazłam, mogłam poznać „od kuchni” po raz pierwszy w życiu jak leczyć nowotwory psów i kotów. Wtedy nie zdawałam sobie sprawy, że nowotwór u zwierząt już tak powszechnie występuje jak hmmm… grypa u ludzi. Moja praca magisterska była właśnie o nowotworach, o suplementacji i diecie onkologicznej. I tak po obronie postanowiłam kontynuować tą drogę, idąc na studia doktoranckie do Katedry Żywienia i Dietetyki Zwierząt na UR Kraków oraz zostać dietetykiem Theriosa… i o to jestem 🙂

 

Zespół o Karolinie:

Sympatyczna gaduła, wie wszystko o wszystkich (a jak nie wie to i tak się dowie), zawsze wesoła i emanująca pozytywną energią, którą zaraża cały zespół.

Dietetyk i doktorantka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Posiada dużo uroku, ma dobry kontakt z ludźmi i pacjentami, prywatnie strażak i działaczka społeczna.

Nie mam pojęcia jak to jest, że potrafi dowodzić zespołem strażaków, zorganizować budowę domu znajomemu w potrzebie, a w pracy kieruje się głównie sercem a „twardą, przywódczą rękę” chowa do kieszeni.

Wiecznie uśmiechnięty chochlik Theriosa 🙂 Nie sposób się z nią nudzić, rozsiewa wokół siebie ogrom pozytywnej energii. Jej dewizą jest „chcieć to móc”. Przekonania te przenosi z wielkim powodzeniem na grunt pomocy ludziom i zwierzętom, będąc głęboko zaangażowana w wiele charytatywnych przedsięwzięć.

Wielu panów po pierwszym spotkaniu Karoliny pamięta pewnie jej najdłuższe rzęsy na świecie – ale nie dajcie się zwieść, bo prywatnie Karolina jest strażakiem! Z zawodu zootechnik, specjalizuje się w dietetyce weterynaryjnej. W THERIOSie przygotowuje indywidualne przepisy dla chorych psów i kotów.

therios_myslenice
+48 695 937 228
therios@therios.eu

Realizacja: