fbpx
Czekamy na twojego pupila !
BLOG

tech. wet. zoopsycholog Magdalena Kornaś

tech. wet. zoopsycholog Magdalena Kornaś

tech. wet. zoopsycholog Magdalena Kornaś

Dlaczego weterynaria?

Pochodzę z Krakowa i tam również odbyłam całą swoją edukację. Urodziłam się w dniu 1 lipca, powszechnie obchodzonym jako Światowy Dzień Psa. Psy od zawsze zajmowały w moim życiu szczególne miejsce i wyzwalały we mnie wiele pozytywnych emocji. Jako 4-letnia dziewczynka wychowywałam się z bulterierką. Nabyłam sentyment do tej rasy i dziś przekuwam go w małą domową hodowlę bulteriera miniaturowego.
Weterynaria w moim życiu to był prawdziwy zwrot akcji o 180 stopni, coś diametralnie innego czym zajmowałam się dotychczas. W tamtym czasie posiadałam stado składające się z 4 psów różnych ras. Z zapałem poświęcałam im swój czas i odchowywałam młodsze psy. Z zaciekawieniem śledziłam interakcje w stadzie starając się zrozumieć psi język. Patrzyłam jak dorastają i zmieniają swoje zachowania, jak chorują i zdrowieją, jak niektóre z nich przestają żyć ze sobą w harmonii. I to chyba był moment gdzie zdecydowałam się na kierunek technika weterynarii i odpowiedziałam sobie na moje pytanie. Niedługo potem doszła fascynacja psią psychologią i postanowienie dalszego kształcenia w tym kierunku. Zdobyłam tytuł zoopsychologa, a także ukończyłam szkolenie „Praca z psem agresywnym”. Cały czas poszerzam swoją wiedzę i pracuję z psami głownie borykającymi się z problemem lęku, agresji.

 

Kim jest Magda w Przychodni Weterynaryjnej THERIOS?

W Theriosie pracuję jako technik weterynarii i psi psycholog. 90% procent mojego czasu to praca z psami – Przychodnia Therios, rozwiązywanie psich problemów, spacery treningowe z właścicielami psów i nakierowywanie ich relacji na właściwe tory. Jednak praca w weterynarii to nie tylko praca ze zwierzętami, ale przede wszystkim z ludźmi. Moim największym wyzwaniem jest uświadamianie właścicieli psów i kotów, że mimo iż żyjemy tak blisko siebie, to one wciąż stanowią odrębne gatunki. I tak na przykład pies oprócz tego, że jest psem, jest jeszcze przedstawicielem danej rasy z całym wachlarzem cech charakteru. W PW Therios oprócz tego, że leczymy zwierzęta lub staramy się przedłużyć ich życie w komforcie, uczymy się jak indywidualnie zrozumieć naszych czworonożnych pacjentów. Wszyscy staramy się obserwować zachowania i zrozumieć ich reakcje, często pokierowane bólem i chyba to jest tak wyjątkowe w tej pracy.

tech. wet. zoopsycholog Magdalena Kornaś

Zainteresowania

Czasami mówię, że praca tu to moje przeznaczenie – pacjenci, ich właściciele i ludzie, z którymi pracuję. Wszystko co lubię łączy się w jednym miejscu. Od ponad pięciu lat jeżdżę konno, trenując ujeżdżenie. Konie działają na mnie jak najlepsza terapia uspokajająca 🙂 Uwielbiam chodzić po górach i odpoczywać z dala od zgiełku miasta. Wychowałam się w „betonowej dzielnicy”, może dlatego tak bardzo ciągnie mnie do tego co bliższe naturze.

therios_myslenice
+48 695 937 228
therios@therios.eu

Realizacja: