fbpx
Czekamy na twojego pupila !
BLOG

W grudniu 2016 roku w PW THERIOS odbyły się dwa specjalistyczne kursy: 2-dniowy z cytologii klinicznej oraz 5-dniowy ultrasonograficzny. Pierwszy prowadziła doktor Maja Ingarden, a drugi doktor Jacek Ingarden. Oba rodzaje kursów odbywają się w naszej przychodni cyklicznie, stale ciesząc się dużym zainteresowaniem wśród lekarzy weterynarii i techników.

 

USG

Warto zauważyć, że kursy USG prowadzone są w PW THERIOS od 2003 roku (patrz: archiwum szkoleń). Jako pierwsi w Polsce zaczęliśmy organizować praktyczne warsztaty 5-dniowe, w czasie których uczestnicy większość czasu poświęcają na badanie pacjentów. Kursy USG prowadzi doktor Jacek, który na co dzień zajmuje się m.in. diagnostyką obrazową. W czasie każdego kursu przebadanych jest 30-40 pacjentów przychodni THERIOS. Badania „kursowe” są dla właścicieli psów i kotów darmowe – wiele osób przyjeżdża na nie ze swoimi zwierzakami regularnie, traktując jako okazję do okresowych badań profilaktycznych. Na każdym kursie znajduje się kilka niespodziewanych znalezisk, a to guzy jąder, śledziony i jelit, a to ropomacicze, czy kamica pęcherza moczowego. Wykonywane są też badania kontrolne u pacjentów chorych, czy liczne badania w kierunku ciąży.

USGUSGUSG

 

Cytologia

Kursy cytologiczne mają krótszą historię (od 2014 roku), ale na razie każda edycja ma pełną obsadę. Doktor Maja postanowiła zorganizować szkolenie dla praktyków, w którym będzie mogła pracownikom lecznic przekazać wiedzę, którą od wielu lat na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Kursanci poznają zasady przygotowania preparatów cytologicznych, przygotowują rozmazy, wykonują biopsje i oglądają stosy archiwalnych preparatów pobranych od pacjentów doktor Mai.

cytologiacytologia

 

Bo u nas jest kameralnie

W grudniowych kursach wzięło udział 16 lekarzy z różnych stron Polski. Pewnie Was zaskoczy ta liczba. 10 osób na cytologii i 6 na USG to jest absolutne maksimum, które zapewnia odpowiednią ilość czasu poświęconego na każdego uczestnika. Dzięki temu każdy jest dopilnowany i odpowiednio przeszkolony, co potem przekłada się na wykorzystanie wiedzy kursowej w praktyce.

kursy therios

 

Plany

W 2017 roku zaplanowaliśmy w Przychodni Weterynaryjnej THERIOS liczne kursy, wśród których tradycyjnie znalazła się cytologia, ultrasonografia i hematologia. Nowością jest praktyczny kurs leczenia nowotworów oraz cykl szkoleń endoskopowych prowadzonych przez dr Piotra Skrzypczaka.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym kalendarium.

therios_myslenice
+48 695 937 228
therios@therios.eu

Realizacja: