fbpx
Czekamy na twojego pupila !
BLOG

mgr inż. zootechnik Agnieszka Wojnicka

mgr inż. zootechnik Agnieszka Wojnicka

mgr inż. zootechnik Agnieszka Wojnicka

Dlaczego weterynaria?

Tak wyszło. Chciałam robić wiele rzeczy, przez głowę przelatywało mi pełno myśli jakie studia wybrać i ostatecznie zdecydowałam się na zootechnikę. Ale co robić po tych studiach? Praca hodowlana przy dużych zwierzętach? Stwierdziłam, że może jednak te „małe”, więc czemu nie w gabinecie weterynaryjnym? Najpierw odbyłam staż w Krakowie a później był Therios. Każdy (takie jest przynajmniej moje wyobrażenie o dzieciństwie każdego człowieka) przechodził przez hodowle ślimaków, dżdżownic czy kijanek  w słoiku, więc nie uważam tego za nic nadzwyczajnego, ale do dziś pamiętam jak nudziłam mamę o kurę czy pingwina mieszkającego z nami w kuchni w mieszkaniu w Krakowie. Oczywiście się nie zgodziła, czego nie byłam w stanie zrozumieć w przypadku kury. A pracą ze zwierzętami w gabinecie przesiąknęłam do szpiku kości. Każdy przypadek jest inny, każdy właściciel jest inny i mimo tego, że pytania padają takie same to moja odpowiedź na nie jest za każdym razem inna, bo każdy właściciel ma inne potrzeby i inne podejście do swojego futrzaka. Ta praca nie jest monotonna, każdy dzień przynosi coś innego bo niby ten sam rutynowy zabieg ale każdy właściciel martwi się o coś innego, a każdy pacjent potrafi się inaczej zachować.

 

Kim jest Agnieszka w Przychodni Weterynaryjnej THERIOS?

Z wykształcenia zootechnik i zoofizjoterapeuta, członek Polskiego Związku Zoofizjoterapii. Zajmuję się ogólną opieką nad zwierzętami, a także ze względu na najdłuższy staż pracy w przychodni  na stanowisku asystenta weterynarii, uczę moich młodszych kolegów tego co jest najważniejsze w tej pracy czyli słuchanie właścicieli naszych pacjentów, pomoc lekarzom i przede wszystkim dbanie o dobrobyt naszych podopiecznych.

 

Zespół o Agnieszce:

Rehabilitant weterynaryjny, dobry organizator o dużym talencie manualnym, który ma bardzo dobry kontakt z klientami i pacjentami.

Podziwiam ją za jej ogromy wkład w pracy. Jest zawsze na 100 %. Mogłam i nadal mogę się uczyć od niej jak najwięcej. Ma najdłuższy staż pracy jako asystent  wśród nas 🙂 Zawsze można „uderzyć” do niej z wszystkim.

„Matka chrzestna” mojej pracy w THERIOSie, uczyła mnie od podstaw wszystkiego co związane z pracą w klinice. Czasem pochwali i powie dobre słowo, a czasem samo jej spojrzenie wystarczy bym wiedział, że trzeba się bardziej przyłożyć. Ponoć jesteśmy do siebie podobni i kilku klientów pytało już czy nie jesteśmy rodzeństwem… 😀

Zootechnik i rehabilitant z wykształcenia i zawodu. Tytan pracy. Ceniona szczególnie za trzeźwą ocenę każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Odpowiedzialna za szkolenie młodzieży (praktykanci/stażyści), nawet jeżeli trzeba to robić w kilku językach jednocześnie. Właścicielka Arii – znanej wszystkim klientom charcicy, która razem z Pedrem spaceruje czasami po przychodni.

Kazimierz Chyła powiedział kiedyś, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale są tacy, których zastępować się nie powinno. Jeśli mogę te słowa odnieść do kogokolwiek, to właśnie do Agnieszki. W zadziwiający sposób łączy w sobie wszystkie cechy idealnego asystenta weterynaryjnego: jest przepełniona empatią i miłością do zwierząt, umiejętnie postępuje z nimi nawet w sytuacjach bardzo trudnych, kiedy trzeba działa stanowczo i zdecydowanie. Zdolnością logicznego i analitycznego myślenia niejednokrotnie wprawia w osłupienie samych lekarzy.

therios_myslenice
+48 695 937 228
therios@therios.eu

Realizacja: