fbpx
Czekamy na twojego pupila !
BLOG
Yorkshire terrier
Czy wiecie, że zanim ta rasa trafiła na salony, była dla górników nieocenionym łowcą szczurów, mieszczącym się w kieszeni?

Usposobienie

Charakter tego „wiercipięty” niekoniecznie idzie w parze z jego wyglądem, często w psich kontaktach, większy nie stanowi dla niego problemu – York podejmie każde wyzwanie 😉 Rozpieszczony i uczłowieczony, może stać się domowym tyranem, prezentującym zachowania agresywne bądź lękowe, dlatego tej rasie tak bardzo potrzebny jest odpowiedzialny przewodnika, który będzie potrafił narzucić jasne reguły. Rasa ta przejawia instynkt łowiecki, który nie rozładowany może być przyczyną wielu problemów behawioralnych. Ruchliwy, przymilny, inteligentny i zawsze w wybornym humorze. Nie potrzebuje dużo ruchu, ale lubi spacery i chętnie towarzyszy swojemu właścicielowi w codziennych zajęciach. Mimo niewielkich gabarytów – jest silny i wytrzymały. Niestety od wczesnego wieku ta rasa predysponowana jest do chorób przyzębia i zapadania tchawicy.
Yorkshire terrier

Komu polecamy tę rasę?

Yorkshire terrier przystosuje się do każdych warunków życiowych, jednym słowem to idealny mieszczuch. 😉
Uwielbia towarzystwo ludzi, ale dla bardzo małych dzieci może okazać się mało wyrozumiały, dlatego też polecany jest dla rodzin ze starszymi pociechami i singli.
Piękny, długi, zadbany włos Yorka jest pozbawiony podszerstka i wygląda naprawdę imponująco. 🙂
Yorkshire terrier
therios_myslenice
+48 695 937 228
therios@therios.eu

Realizacja: