fbpx
Czekamy na twojego pupila !
BLOG

Wyjeżdżasz na upragnione wakacje lub w dłuższą podróż? A co z Twoim zwierzakiem?
Wariantów jest kilka, tak naprawdę od Ciebie zależy jaki komfort za sponsorujesz swojemu czworonogowi.

wakacje z psem

Hotel dla zwierząt – tak czy nie?

Pierwsza opcja to hotel dla zwierząt. Zanim jednak zdecydujesz się oddać ulubieńca to warto dokładnie sprawdzić ofertę hotelu. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na wymogi(aktualne szczepienia zwierzęcia, książeczka zdrowia, ogólny stan zdrowia), wyposażenie, warunki, personel, szczegóły umowy oraz całodobową opiekę. Koszty dobowej opieki wahają się w granicach 40-80 zł, aby zaoszczędzić wydatki możesz przygotować swojemu pupilowi wyprawkę: karmę, smakołyki, zabawki, przybory do pielęgnacji, smycz, obrożę, kaganiec, leki. Możesz spotkać się z nieprzyjęciem do hotelu jeśli pies jest agresywny a sunia ma cieczkę lub jeśli Twoje zwierzę nie posiada aktualnych szczepień (głównie szczepienia przeciwko wściekliźnie). Jeśli Twój milusiński przyjmuje jakieś leki o konkretnej porze, warto upewnić się czy będzie możliwość zadawania leków i odpowiedniej opieki. Warto również zapytać czy w razie niepokojących objawów lub złego samopoczucia zwierzaka można liczyć na wizytę lekarza weterynarii lub udanie się ze zwierzęciem do wskazanej lecznicy. Pytając unikniemy nieprzyjemnych sytuacji. Zapewne pracownik hotelu będzie zbierał wywiad , ale dla pewności najlepiej wszystko ze szczegółami opowiedzieć lub opisać np. jeśli Twój pies nie toleruje kotów lub konkretnych ras psów, jeśli ma jakieś swoje preferencję i przyzwyczajenia, jeśli ma na coś uczulenie. Są to drobne szczegóły, ale proszę uwierzyć, że w praktyce są niezmiernie istotne.

Zaufana osoba czy weterynarz Twojego pupila?

Jeśli masz zaufaną osobę lub kogoś z rodziny kto mógłby się zająć Twoim ulubieńcem to jest to o wiele tańsze rozwiązanie. Jeszcze lepszym wariantem będzie poproszenie takiej zaprzyjaźnionej osoby aby przeprowadziła się na czas twojej nieobecności do twojego mieszkania. Będzie to o wiele mniej stresująca sytuacja dla zwierzaka a takim rozwiązaniem zapewnimy większy komfort psychiczny jak i fizyczny naszemu pupilkowi.
Zorientuje się czy twoja ulubiona lecznica nie posiada mini hoteliku, gdzie możesz zostawić swojego pupila pod fachową opieką. Kto jak nie ulubiony lekarz weterynarii twojego zwierzaka zajmie się nim lepiej ? Nie wiele lecznic jest wyposażona w pomieszczenia przeznaczone do noclegu zwierząt (nie chodzi tu o klatki czy kojce), ale warto popytać. Jest to idealna sytuacja do zacieśnienia stosunków weterynarz-pacjent, a jeszcze lepsza opcja kiedy Twój zwierzak leczy się przewlekle.
W Internecie jest mnóstwo ofert osób które z chęcią zaopiekują się twoim najlepszym przyjacielem. Oczywiście najlepiej poznać taką osobą wcześniej aby ocenić czy jest to odpowiedni typ człowieka. Często są to zwykli ludzie, miłośnicy zwierząt, wolontariusze lub nawet „ fachowa pomoc” typu zootechnik czy technik weterynarii. Przed oddaniem zwierzaka w obce ręce zorientuj się czy jest to osoba godna zaufania aby późnej uniknąć rozczarowania a co gorsza negatywnych skutków zdrowotnych bądź psychicznych których doświadczy Twój ukochany zwierzak.

podróż z pupilem

Może podróż ze zwierzakiem?

Kolejnym i uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zabranie ulubieńca ze sobą. W dzisiejszych czasach mamy coraz więcej udogodnień co do podróżowania ze zwierzakiem i możliwości spędzenia urlopu z psem czy kotem. Coraz więcej pensjonatów i hoteli jest przyjaznych zwierzętom podobnie kawiarnie czy sklepy. Oczywiście są stosowne wytyczne i zasady przemieszczanie się ze zwierzęciem w restauracji czy sklepie spożywczym oraz przy przewożeniu zwierząt np. komunikacją miejską – o tym mowa będzie w następnym artykule. Pod linkiem:
www.piesnaurlopie.pl znajdziesz bazę miejsc przyjaznych psom (sklepy, parki, komunikacja miejska, restauracje, bary, kawiarnie, sklepy, urzędy, plaże czy samoloty).

A co jeśli wybieram się do krajów egzotycznych?

W zależności od tego jaki wybierzesz kraj czy kontynent, przepisy prawne są różne. Przeważnie pies czy kot musi posiadać paszport i chip oraz aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Na ten temat poświęcę osobny artykuł , który ukaże się niebawem.
Przy wyborze kieruj się przede wszystkim zasadą , że zwierzę to nie rzecz, posiada takie same emocje i uczucia jak człowiek, więc postaraj się zapewnić mu jak najmniejszy dyskomfort. Pamiętaj, gdziekolwiek lub z kimkolwiek byś nie zostawił swojego przyjaciela to on i tak będzie za Tobą tęsknił. Pozwól swojemu pupilowi cieszyć się razem z Tobą wymarzonym wypoczynkiem.

therios_myslenice
+48 695 937 228
therios@therios.eu

Realizacja: