fbpx
Czekamy na twojego pupila !
BLOG

Do Przychodni Weterynaryjnej THERIOS trafił prawie rok temu. Od 2 tygodni ogromne węzły chłonne, wysokie limfocyty. Lekarz pierwszego kontaktu podał steryd, po którym była poprawa, ale po kilku dniach węzły znów się powiększyły.

Wizyta w PW THERIOS

Kornel trafił od razu w ręce lek. wet. Mai Ingarden, klinicznego onkologa. Biopsja węzła chłonnego potwierdziła podejrzenie chłoniaka, dodatkowo powikłanego białaczką. Preparaty trafiły do Wrocławia, do profesora Marcina Nowaka, który badaniem immunohistochemicznym stwierdził chłoniaka T-komórkowego. Rokowanie – wątpliwe, Kornel dostał perspektywę kilku tygodni – miesięcy życia. Ale lekarze PW THERIOS nie poddają się, nawet w tak wydawałoby się beznadziejnych przypadkach. Lek. wet. Maja ustaliła protokół leczenia… tabletkami. Eksperymentalnie, bo właściciele nie chcieli stosować chemii dożylnej.

Kornel chłoniak
Kornel podczas pobierania krwi do badań kontrolnych.

Leczenie onkologiczne

Po pierwszych dawkach leków pojawiły się u Kornela wymioty i biegunka. Rozwinęło się zapalenie trzustki, CRP (biało ostrej fazy) poszybowało w górę. Sytuację szybko udało się opanować, ale psiak od tego czasu musi codziennie dostawać leki przeciwwymiotne i enzymy trzustkowe. Dzięki nim jego stan jest stabilny – jest wesołym, szczęśliwym psem, a podawane sterydy jeszcze zwiększyły jego miłość do jedzenia. Wprawdzie węzły chłonne nadal są powiększone, ale nie powodują dyskomfortu. Zobaczcie film, który udostępniła nam Właścicielka Kornela – wesoły protest przeciwko zaleceniom przyjazdu na kontrolę NA CZCZO 😉

Kornelowi życzymy kolejnych miesięcy życia, a wszystkim lekarzom weterynarii samych takich wdzięcznych pacjentów!

therios_myslenice
+48 695 937 228
therios@therios.eu

Realizacja: